понеділок, 31 серпня 2015 р.

Йой, що файно було в Мадуніце!

    
 Перетнувши лінію українсько – словацького кордону почалася рівна дорога нескінченного асфальту, і біля 500 км майже непомітно наближали нас до свята королеви кухні-Цибулі. Чисті доглянуті узбіччя, санвузли при дорозі, річки, гори – все як намальоване. Веселий сміх учасників фольклорного колективу «Іршава», позитивний настрій – що ще треба для відпочинку?
Під вечір приїхавши у містечко та поселившись у готелі, нас чекала на вечерю пані Алена – організатор свята і голова села Мадуніце. Перецілувавши кожного із щирою усмішкою  пані Алена спілкувалася з нами на словацькій мові, а ми на українській -  і чудово розуміли однин одного.
А в суботу був концерт. Грандіозна вітальна зустріч перед мерією жителів та гостів села з перемєр міністром Робертом Фіццо вразила. Чудовий колектив барабанщиків, політ у небо 50-ти білосніжних голубів, казкові персонажі на ходулях, Пані Цибуля, що велично сиділа на троні і неперевершений велетенський кінь зроблений з цибулі – така колона з учасниками нашого колективу з піснями «Іршави» вирушила до амфітеатру. Люди йшли поруч з нами, віталися, усміхалися і фотографували.
Мене вразила атмосфера спокою,дружелюбності, впевненості в завтрашньому дні. Кожна людина в цьому селі населення 2400 має роботу, зарплату можливість відпочивати – це приємно втішає.
Концерт був грандіозним. Розважальна програма для дітей, артисти різного жанру, вокальні колективи.
Коли вийшов народний фольклорний колектив «Іршава» - з неба полив дощ. Якщо люди захоплено оплесками зустрічали наш колектив, то так само вони зраділи бажаному дощу, спека і засуха дали про себе в знаки, хто мав парасолі, серед глядачів зразу сформувалися маленькі теремочки 5-7людей.
З сцени амфітеатру вітала жителів села Мадуніце  керівник народного фольклорного ансамблю «Іршава» - заслужений працівник культури Мельник – Гудь Надія Іванівна, Ганна Михайлівна Матіко, а всі ці події за фільмувала на відео працівник телебачення Віра Григорівна Кобулей – відома Марька Голубинська.
Обмінявшись подарунками та вітаннями українсько – словацьких сторін, колектив зірвав оплески – вокал і хореографічні композиції – постановки яких виконував заслужений працівник культури Михайло Шютів – нікого не можуть залишити байдужим.
Після концерту була розкішна вечеря для всіх артистів і звісно розваги – чудовий музичний гурт     співав до ранку,а люди веселилися, грали, відпочивали.
По дорозі назад нас чекала чаруюча відполірована до блиску неперевершена нічна австрійська столиця –Вена. Вишукана деревна архітектура,натовп людей, туристів різних національностей створюють той колоритний хаос, від якого захоплює дух.
Парламент, палац принцеси Сісі, пам’ятники – це не можливо передати словами, незабутні враження та мішок цибулі, кожен з нас привіз додому.
Файно було в Мадуніце!
Айбо дома ліпше!

Євгенія Мельник – учасниця народного фольклорного ансамблю «Іршава»Немає коментарів:

Дописати коментар