понеділок, 25 червня 2018 р.

Фестиваль ковальського мистецтва та народних промислів «Гамора-2018»


    23-24 червня, на території унікальної водяної кузні-музею у селі Лисичово проходив фестиваль ковальського мистецтва та народних промислів «Гамора-2018».
         Розпочали захід традиційною урочистою ходою учасників, ковалів та гостей, які крокували колоною до самої кузні. Дорогою їх гостинно запрошували місцеві жителі до накритих столів, встановлених прямо на узбіччі. Вже перед самою кузнею гостей зустрічали хлібом-сіллю господарі фестивалю.
      Серед поважних гостей свята - голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль, керівник апарату Закарпатської ОДА Руслана Натуркач, голова Хустської РДА Назарій Павлій, голова Виноградівської РДА Михайло Русанюк, голова Тячівської РДА Василь Дем’янчук та організатори - голова Іршавської РДА Олександр Горін, керівник апарату Іршавської РДА Олег Козенюк, голова районної ради Віктор Симканинець,  та багато інших.
    Першим зі сцени привітав присутніх голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль, губернатор області зазначив, що сьогоднішній фестиваль  це ще одна нагода для туристів побувати у цьому чудовому куточку Закарпаття, це можливість не тільки побачити роботу ковалів, взяти до рук чи придбати їхні витвори, а й скуштувати колоритні страви та послухати автентичну, народну музику.  Побажав всім гарного настрою та приємних вражень від свята. «За два століття кузня не втратила своєї автентичності, залишилася єдиною діючою кузнею в Україні. Вона стала центром уваги не тільки ковалів, а й туристів, а це означає, що с. Лисичево, Іршавського району по праву може вважатися осередком вшанування ковальського мистецтва по всій Україні» -сказав Геннадій Геннадійович.
      Вітав учасників та гостей фестивалю голова Іршавської РДА Олександр Горін, керівник Іршавського району побажав всім щастя, злагоди, миру, сімейного затишку і здійснення бажань.
    Звернулися до присутніх і голова районної ради Віктор Симканинець, начальник відділу культури і туризму Олена Ісак, Лисичанський сільський голова Ярослав Пальок та голова районної організації спілки ковалів Іршавщини Віктор Петровцій.
     У перший день фестивалю урочисто відкрили музейну кімнату кузні Гамора. Відбулося традиційне сходження на гору Кук, найвищу точку Іршавщини, під час сходження було презентовано новий промаркований згідно ДСТУ маршрут «с. Лисичово- г. Кук».
Також туристи, гості, відвідувачі змогли взяти участь у квесті «Дорога коваля», для перемоги в якому потрібно було швидше суперників знайти 5 пунктів, і спробувати традиційні закарпатські напої.
         Під час заходу присутні могли оцінити виступи фольклорних колективів, ознайомитися з виробами ковалів та народних майстрів та взяти участь у майстер-класах. Цього року фестиваль «Гамора – 2018» відвідали ковалі з кількох сусідніх областей України, численні туристи та фольклорні гурти.
     В неділю 24 червня відбувся виступ силачів, байкер-шоу концертна програма за участі фольклорних, естрадних колективів відділу культури і туризму Іршавської РДА, гурту «Остра тернина» та вогняне шоу від «Bada boom».
     Почесними гостями свята стали найсильніша людина України та світу - Василь Вірастюк, член збірної України, яка виборола титул «Найсильніша нація світу», голова федерації стронгмену України- Сергій Конюшок, президент обласної федерації стронгмену - Михайло Гал та його команда богатирів та байкер-клуб «Angels Ukraine».
Отже, з року в рік фестиваль набирає популярності і приваблює все більше відвідувачів, бо для туристів побувати у цьому зачарованому куточку Закарпаття, це можливість не тільки побачити роботу ковалів, а й та долучитися до виготовлення виробів ковальства,  скуштувати колоритні закарпатські страви та послухати автентичну, народну музику. 


Немає коментарів:

Дописати коментар