вівторок, 15 січня 2019 р.

Іршавщина колядувала в ужгородському скансені.12 січня, в Музеї народної архітектури та побуту стартував масштабний фестиваль “Коляди в старому селі”. В місто Ужгород з'їхалися два десятки колективів з усіх районів Закарпаття — це колядницькі гурти, бетлегеми, також колективи-представники румунської та угорської нацменшин краю.
Іршавський район облаштував на території музею в притаманному йому етнографічному стилі хатину з села Довге, в якій пригощав гостей традиційними іршавськими стравами і славив Різдво Христове колядками. Гостей привітно зустрічали голова Іршавської райдержадміністрації Олександр Горін, начальник відділу культури і туризму Олена Ісак, народний вокальний ансамбль «Ільничанка» та представники району. Почесним гостем фестивалю став Геннадій Москаль, котрий за традицією відвідав кожну «районну» хатину.
Дійство розпочалося традиційною ходою з площі Народної. Там проходив фестиваль «Василля», в якому прийняли участь колядники з різних куточків Закарпаття, зокрема колядницький колектив будинку культури села Лисичово. Інші вертепи й просто перехожі приєднувалися до ходи, разом виконували різноманітні колядки та щедрівки. З хлібом-сіллю колядники з різних куточків краю зустрічали колону в ужгородському скансені. Співали притаманні їм різдвяні пісні. А поки народні колективи представляли свій район, туристи та гості свята насолоджувалися виконанням колядок різними мовами.


Немає коментарів:

Дописати коментар