Фестивалі

_________________________________________________
 
Фестиваль ковальського мистецтва "ГАМОРА"
         Традиційно до села Лисичово з усієї України з’їдуться кілька тисяч гостей, щоб подивитися, як майстри вправляються з розпеченим залізом та побачити на власні очі унікальну стару водяну кузню.
          Місія фестивалю почесна й благородна, це свято збереження традицій. Кузня здавна виробляє сільськогосподарський реманент. Це єдина в Україні виробнича споруда такого типу, яка перетворена в діючий музей. Ця водяна кузня була заснована у 1780 році і функціонувала до 1950р. Майже 40 років історичний об'єкт перебував у забуті, аж поки в 1990-1995 роках за його відновлення не взялися місцеві ентузіасти. Після другого народження кузня отримала статус історичної технічної пам’ятки та підтримку держави. Вперше Лисичово згадується в писемних джерелах ХVст. Широко знаним село стало у ХVIII-ХIХ ст., коли в його околиці стали видобувати залізну руду. А потім «прийшла» Гамора.
          Сліди цивілізації багатьох народів в різні епохи можна відслідковувати на території Іршавщини. Найбільш вагомими слідами є слов’янський, часів Австро-Угорської імперії, чехословацької республіки радянського періоду. Історія Гамори відома нам починаючи з 50-х років ХIХ ст.. В той період майстрами там працювали словаки, які мають в Лисичові своє поселення і сьогодні.
         Приємно здивують  на фестивалі своїми талантами народні умільці: різьбярі й художники, вишивальниці й гончарі, вівчарі й кондитери... Усі вони представлять майстер-класи, на яких демонструватимуть процес праці,  та навчання всіх охочих даному ремеслу.
          На протязі двох днів фестивалю продовжать радувати й дивувати гостей виступи народних колективів Іршавщини, майстрів народного фольклору, гумору та етнографії .
 Ця водяна кузня була заснована у 1780 році і функціонувала до 1950р. Майже 40 років історичний об'єкт перебував у забуті, аж поки в 1990-1995 роках за його відновлення не взялися місцеві ентузіасти. Після другого народження кузня отримала статус історичної технічної пам’ятки та підтримку держави.




 
 
 
________________________________________________

Немає коментарів:

Дописати коментар